​Tre të vdekur dhe 41 raste të reja me COVID

Ministria e Shëndetësisë, sipas të dhënave nga Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës, informoi se nga 940 testime, 41 qytetarë kanë rezultuar pozitivë me virusin COVID-19.

Gjatë 24 orëve të fundit, janë shënuar 3 raste të vdekjes.

Sot janë shëruar 29 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 227.191.

Në total numri i rasteve aktive është 642.

Në 24 orët e fundit janë dhënë 384 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.820.008 doza të vaksinës.

Deri më sot 819.455 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Meta merr ftesën e liderit të opozitës turke për të vizituar Stambollin

Story i radhës

Verrati: Lojtarët e Italisë janë të mësuar me presionin

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish