Tre mijë e 883 raste aktive me COVID në Kosovë

Në Kosovë aktualisht janë tre mijë e 883 raste aktive me COVID-19.

Gjatë 24 orëve të kaluara, një person ka humbur betejën me këtë virus, ndërkaq janë shënuar edhe 101 raste të reja.

janë shëruar 758 qytetarë, derisa numri i të shëruarve ka arritur në 218 mijë e 265.

Në 24 orët e kaluara janë dhënë 195 doza të vaksinës kundër COVID-19.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.807.516 doza të vaksinës.

Deri më sot 813 mijë e 185 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë dhe 96 mijë e 11 me doza përforcuese.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Blinken nuk ka anuluar ende takimin me Lavrov por paralajmërojnë Rusinë për veprimet e mëtejshme

Story i radhës

Pesë arsye pse Putini mund të mos tentojë të pushtojë Ukrainën

Të fundit nga