Tramvaji i Kievit s’ndalet pavarësisht luftës

Linja e tramvajit, që e drejton Yelena Sabirova, është njëra ndër të paktat që ende qarkullon nëpër labirintin e barrikadave dhe pikave të kontrollit në Kiev.

Bregu lindor i klasës punëtore është rajon ku ndodhen lagjet më të fjetura të banimit në kryeqytetin ukrainas.

Po ashtu disa prej fabrikave të tij më të mëdha.

Por, gjatë udhës së rregullt të tramvajit tani shihen dyqane të mbyllura dhe grumbuj rrënojash.​

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Bujar Qamili rrëfen se si ishte tradhtuar nga e dashura: E pash me dikë tjetër

Story i radhës

Papa Françesku viziton fëmijët refugjatë ukrainas në spitalin e Romës

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish