Tragjike! Qëllon me çekiç në kokë kolegun, vdes në spital 38-vjeçari

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në qytetin Adana të Turqisë.

Një saldator u godit në kokë me çekiç nga kolegu i tij dhe ndërroi jetë në spitalin ku po trajtohej.

Saldatori Mahmut Eser, 38 vjeç, i cili u plagos pasi kolegu i tij E.K, 22 vjeç e goditi me çekiç në kokë në fabrikën e rimorkiove të kamionëve në Zonën e Organizuar Industriale Hacı Sabancı më 21 janar, humbi luftën për jetën në Adana City Training, në Spitalin Kërkimor, ku po merrte mjekim.

Trupi i Eserit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore në Adana për autopësi.

E.K e goditi me çekiç në kokë Eserin pasi pretendoi që ai e kishte sharrë gjëtë një diskutimi në fabrikë.

E.K u arrestua dje.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dikush tjetër ka hyrë në mes, ndahet çifti i aktorëve të njohur

Story i radhës

“Qeveria më e keqe e historisë së Greqisë”/ Tsipras paraqet mocion mosbesimi ndaj Mitsotakis

Të fundit nga