Tifozët e Atleticos sulmojnë ata të Manchester Utd

Atletico Madridi dhe Manchester United sonte e zhvillojnë ndeshjen e parë në fazën e 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Sfida e parë ndërmjet këtyre dy skuadrave do të luhet në “Ëandametropolitano” në kryeqendrën spanjoll.

Gjakrat janë nxehur një natë para duelit kur tifozët e dy skuadrave janë përplasur me njëri-tjetrin.

Ishin tifozët e Atletico Madridit ata që sulmuan ata anglezë që kishin udhëtuar nga Manchester.

Nga një video nga “HoligaansTV”, vërehen tifozët e “Los Rijoblancos” duke sulmuar tifozët e “Djajve të Kuq” dhe duke i goditur me karrike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kovaçevski, kryeministrit ukrainas: E keni mbështetjen e Maqedonisë për integritetin territorial

Story i radhës

Beatrix dhe Donaldi nuk janë ndarë? Del detaji që po i çmend të gjithë!

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish