Test / Sa romantik jeni, bazuar në imazhin e parë që shihni

A jeni dikush që kërkon dashurinë e tij, por nuk mund të shprehë se si ndihet? Apo jeni të gjithë për trëndafila dhe shëtitje të gjata në plazh? Sa romantike jeni saktësisht?

Për të përfunduar këtë test të thjeshtë të personalitetit, ju vetëm duhet t’i hidhni një sy imazhit të dhënë më poshtë dhe të bëni një shënim mendor të asaj pjese të imazhit që shihni së pari.

1. Nëse patë djalin

Ju keni një prirje si fëmijë kur bëhet fjalë për romancën. Po, ju pëlqen të të duan dhe të kujdesesh për të, por mungesa e inteligjencës emocionale e bën të vështirë për ty të kuptosh nevojat dhe pritshmëritë e partnerit. Si rezultat, mund t’ju mungojnë sinjalet kur duan t’ju shprehin agoninë e tyre, ose kur duan që ju të ngriheni dhe të merrni një iniciativë. Paaftësia juaj për të lexuar partnerin tuaj i bën ata të mendojnë se jeni një person joromantik.

2. Nëse patë vajzën

Jeni një romantike e pashpresë. Ju duhet të keni ëndërruar për princin tuaj simpatik që kur keni qenë fëmijë. Ndoshta miqtë tuaj të kolegjit talleshin me ju kur thatë se po prisnit të mbërrinte i duhuri. Por ju jeni dikush që beson në binjakët e shpirtit dhe fuqinë e dashurisë së vërtetë. Darkat me qirinj nën yje duken si takimi ideal për ju. Por ju jeni gjithashtu dikush që nuk bie shpesh në dashuri.

3. Nëse patë kafkën

Njerëzit mund të mendojnë se ju jeni një cinik kur bëhet fjalë për romancën dhe dashurinë. Ju vendosni një fasadë vrazhdësie që fsheh me shkathtësi ndjenjat tuaja të brendshme më të buta. E keni të vështirë të hapeni dhe të tregoni dobësinë tuaj edhe ndaj partnerit. Nuk është e lehtë të thyesh muret që ke ndërtuar rreth teje dhe të kalosh emocionet e tua. Natyrisht, njerëzit marrin rrugën më të lehtë dhe ju etiketojnë si joromantikë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Paris SG-ja është gati të bëjë çmendurinë

Story i radhës

Rusia shkatërron depon me municion në Ukrainën qendrore

Të fundit nga

Synojnë përmbysjen

Egnatia e nisi me humbje rrugëtimin e saj në Champions League. Rrogozhinasit u mposhtën 1-0 nga