Rusia shkatërron depon me municion në Ukrainën qendrore

Forcat ruse kanë shkatërruar një depo municionesh në bazën ajrore Myrhorod në Ukrainën qendrore.

Kështu ka raportuar agjencia ruse e lajmeve Interfax.

Një luftëtar i forcave ajrore ukrainase MiG-29 dhe një helikopter Mi-8 u shkatërruan gjithashtu në sulmin në bazën në rajonin e Poltava.

Kjo është bërë e ditur nga zëdhënësi i Ministrisë së Jashtme ruse, Igor Konashenkov.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Test / Sa romantik jeni, bazuar në imazhin e parë që shihni

Story i radhës

Grubi: As ne dhe as BE nuk kemi alternativë tjetër përveç integrimit

Të fundit nga