Temperatura të ulëta dhe dëborë, ja gjendja e fushës

Ndeshja Skënderbeu-Teuta, e cila do të nisë në orën 13:45 do të luhet në një fushë tërësisht të mbuluar me dëborë.

Në pamje duket fusha e cila është plot me dëborë duke parë se temperaturat në Korçë kanë qenë relativisht të ulëta.

Me këto kushte që ndodhet aktualisht fusha e stadiumit “Skënderbeu”, sfida do të luhet me top me ngjyrë të kuqe.

Takimi mes Skënderbeut dhe Teutës është i vlefshëm për fazën çerekfinale të Kupës së Shqipërisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Средба Петровска – Галовеј: Продолжува интензивната соработка меѓу Скопје и Лондон

Story i radhës

​59 të vdekur nga COVID-19 sot në Kroaci

Të fundit nga