​59 të vdekur nga COVID-19 sot në Kroaci

Në 24 orët e fundit në Kroaci janë regjistruar 10.500 raste të reja të infektimit me koronavirus, të testuar vetëm me test PCR.

Ndërsa 59 persona kanë vdekur, njoftoi Shtabi i Mbrojtjes Civile.

Janë rreth 6.600 raste pozitive në testet e shpejta të antigjenit, që është një total prej më shumë se 17.000.

Numri i të infektuarve aktivë është 67.376 në total. Ndër ta, 2.006 pacientë janë në spital, nga të cilët 185 në respiratorë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Temperatura të ulëta dhe dëborë, ja gjendja e fushës

Story i radhës

Burgu i Idrizovës jep detaje për vdekjen e Rexhail Qerimit

Të fundit nga