Temenugov: Ne gjatë gjithë kohës jetojmë me kredi

Gazetari Goran Temenugov sonte në emisionin debativ në TV Shenja tha se Maqedonia e Veriut gjatë gjithë kohës është në kredi.

“Ne gjatë gjithë kohës jetojmë me kredi. Herën e fundit kur nuk kemi jetuar në kredi ishte viti 2005 dhe 2006 kur ministër i financave ishte Nikolla Popovski. Atëherë njërin vit kishim suficit, ndërsa e ardhshëm kishim deficit prej 17 milionë euro. Buxheti ishte 1 miliardë e diçka, 4 herë më i vogël se atëherë. Atëherë funksiononte shteti”, deklaroi Temenugov./SHENJA/

Story i mëparshëm

Blero shtyn lansimin e këngës “Dubai”

Story i radhës

Nebiu: Do të ishte mirë që Maqedonia e Veriut t’i mbajë nën kontroll çmimet e derivateve

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish