Të shtëna vdekjeprurëse në një shkollë në Rusi

Të paktën gjashtë persona janë vrarë, pasi një sulmues ka hapur zjarr në një shkollë në Rusi.

Të shtënat kanë ndodhur në qytetin Izhevsk, në Rusinë qendrore, teksa Ministria e Brendshme ruse tha se edhe 20 persona, përfshirë edhe fëmijë, janë plagosur.

Veturat e ndihmës së shpejtë dhe shërbimet e sigurisë janë parë në vendin e ngjarjes.

Të shtënat raportohet se kanë ndodhur në shkollën me numër 88, ku mësojnë pothuajse 1.000 nxënës dhe punojnë 80 mësimdhënës.

Sulmuesi raportohet se ka vrarë veten dhe motivi i të shtënave është ende i paqartë./REL

Story i mëparshëm

Një ‘PriFest’ ndryshe pa Vjosa Berishën, Dua Lipa bën postimin e ndjerë për regjisoren

Story i radhës

Pakënaqësitë në BDI, Osmani: Fjalën e fundit e tha Ahmeti

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish