Të paktën dy të vrarë dhe të tjerë të zhdukur pas një sulmi rus në Kharkiv

Të paktën dy persona janë vrarë dhe të tjerë rezultojnë të zhdukur pas një sulmi rus që goditi Kharkivin e Ukrainës.

Dy bomba ajrore ruse të drejtuara goditën një market në Kharkiv. Sipas raporteve të përditësuara, dy persona u vranë”, tha Oleh Syniehubov, kreu i administratës ushtarake rajonale të Kharkiv.

“Shërbimet e specializuara ndodhen në vendngjarje. Të gjithë të lënduarve po ju ofrohet ndihma”, tha Syniehubov.

Nuk ka asnjë objekt të vetëm ushtarak afër”, shtoi ai.

Burimi: botasot.info

Story i mëparshëm

Ndahet nga jeta avokati nga Gjakova, Gani Gexha

Story i radhës

Xavi: Çfarë mendoj? Më mirë të mos flas në publik

Të fundit nga