Superkupa e Kosovës vjen sonte me sfidat e gjysmëfinales

Superkupa e Kosovës në basketboll, vjen sonte me sfidat e gjysmëfinales.

Gjysmëfinalja e parë luhet mes Golden Eagle Ylli dhe Sigal Prishtinës, ndeshje kjo që pritet të jetë dramatike.

Ndërkaq, në gjysmëfinalen e dytë, do të përballen Trepça dhe Bashkimi, një tjetër duel joshëse.

Finalja e Superkupës do të luhet të dielën prej orës 17:00.

Ky eveniment i basketbollit po zhvillohet në Pallatin e Rinisë dhe Sporteve në Prishtinë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Punëtorët në Prishtinë kërkojnë rritje pagash dhe kthim nën menaxhim të komunës

Story i radhës

Berisha e thotë troç: Ja pse e akuzoj publikisht Ramën për sulmin ndaj meje

Të fundit nga