Sulm i radhës me dezinformata ndaj Bujar Osmani-t. Ja prej ku vjen propaganda (VIDEO)

Emisioni televiziv që merret me zbulimin e dezinformatave dhe propagandave dashakeqe në Republikën e Maqedonisë së Veriut, “Poligraf”, në puntatën e fundit ka publikuar dezinformatat e radhës që burim kanë Rusinë dhe janë të adresuar te Shefi i Diplomacisë, Bujar Osmani.

Është shtuar numri i sulmeve ndaj punës së Bujar Osmanit, pas marrjes së këtij të fundit kryesimin me OSBE, Platformën A5 dhe intensifikimin e diplomacisë në drejtim të fuqizimit të rolit ndërkombëtar të Republikës së Maqedonisë së Veriut.

Në videon e mëposhtme emisioni me detaje dhe informacione shtesë:

Story i mëparshëm

Këto janë vendimet e fundit të miratuara nga Qeveria e Maqedonisë

Story i radhës

Rrezikon regjistrimin? Zgjedhjet e 14-majit, nesër KQZ shqyrton listat për anëtarët e KZAZ! PD, jashtë rendit të ditës

Të fundit nga