Stinori pranveror fillon me dy përballje interesante

Në mesjavë zhvillohet xhiroja e gjashtë e Ligës Unike në konkurrencën e femrave.

Në takimin e parë do të përballen Partizani dhe Bashkimi. Skuadra kryeqytetase ka një fitore dhe katër humbje, kurse ajo prizrenase dy fitore dhe tri humbje, andaj përballja shihet si shumë interesante. Partizani fitoren e vetme e ka ndaj Tiranës, ndërsa prizrenaset kanë ambicie të mëdha në këtë edicion.

Të enjten do të përballen skuadrat kryeqytetase, Prishtina dhe Tirana. Vashat prishtinase kanë tri fitore dhe dy humbje, kurse ato tiranase kanë pesë humbje në pesë ndeshje të zhvilluara, duke qenë skuadra e vetme në këtë ligë, që nuk di për fitore.

Ndeshja ndërmjet Penzës dhe Flamurtarit është shtyrë, për shkaqe organizative.

Liga Unike e Femrave – Java 6

E mërkurë

19:00 Partizani – Bashkimi

E enjte

17:00 Prishtina – Tirana

Penza-Flamurtari është shtyr;

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kur është e pranueshme t’i anashkaloni ushtrimet dhe të bëni një pushim të mirë

Story i radhës

Ura izolon Metoqin, banorët e fshatit në Sarandë ndahen nga toka bujqësore dhe zonat përreth

Të fundit nga