Spikasin duelet në Gjilan dhe ‘Zahir Pajaziti’

Superliga e Kosovës në futboll, rikthehet këtë fundjave me ndeshjet e xhiros së 17-të.

Kjo fundjave sjellë disa duele të zjarrta, e padyshim se sfida kryesore luhet në Gjilanin, ku skuadra më të njëjtin emër përballet me rivalin e përjetshëm Dritën, derisa Llapi në “Zahir Pajaziti” i bën konak kampionit në fuqi, Ballkanit.

Dueli mes llapjanëve dhe skuadrës nga Suhareka luhet të shtunën, kurse, derbi më i madh në vendin tonë, mes Gjilanit dhe Dritës luhet të dielën pasdite.

Të shtunën pasdite luhen edhe duelet Prishtina-Fushë Kosova dhe Malisheva-Liria, kurse, të dielën Feronikeli ’74 para tifozëve të tyre sfidon Dukagjinin, në një sfidë ku pikët janë tejet të rëndësishme për të dy skuadrat.

Superliga /Java e 17-të

Të shtunën takohen:

 Llapi-Ballkani

Prishtina-Fushë Kosova

Malisheva-Liria

Të dielën takohen:

Gjilani-Drita

Feronikeli ’74-Dukagjini

Të gjitha ndeshjet fillojnë në orën 13:00.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

S*ks me Ronaldon dhe video duke e bërë me portugezin, ylli i “Onlyfans” trondit rrjetet sociale

Story i radhës

Erdoğan: Türkiye e gatshme të marrë përgjegjësi për të parandaluar gjakderdhjen në Gaza

Të fundit nga