Sot mblidhet Këshilli i Sigurimit

Sot me fillim prej orës 11:00 në Vilën Vodno do të mblidhet Këshilli për Siguri i Maqedonisë së Veriut.

Në këtë mbledhje do të shqyrtohet politika aktuale dhe gjendja e sigurisë në rajon dhe më gjerë, njoftojnë nga presidenca.

Në mbledhje do të marrin pjesë kryetari i Kuvendit, Talat Xhaferi, kryeministri Dimitar Kovaçevski, ministri i Punëve të Brendshme, Oliver Spasovski, ministrja e Mbrojtjes, Sllavjanka Petrovska, ministri i Punëve të Jashtme, Bujar Osmani, profesori Nenad Markoviq, Veton Latifi dhe Trajan Gocevski.

Në mbledhje merr pjesë edhe drejtori i Agjencisë së zbulimit, Erolld Musliu, drejtori i Agjencisë për Siguri Kombëtare, Viktor Dimovski dhe nënkoloneli Vasko Gjurçinovski.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Benzi del nga rruga dhe përfundon në kanal, plagoset rëndë shoferi

Story i radhës

14 pyetje që djemtë duan t’ua bëjnë vajzave, por nuk guxojnë

Të fundit nga