Sot e gjithë Zurichu frymon shqip: Shqiptarët zviceranë luajnë përballë Kosovës në miqësore speciale

Përfaqësuesja e Kosovës sot (e martë) do të përballet me Zvicrën në kuadër të ndeshjeve miqësore.

Ndeshja që fillon në ora 17:00, do të luhet në stadiumin “Letzigrund Stadion” në Zurich.

Kjo është hera e parë që Dardanët luajnë me Helvetikët dhe natyrisht se do të jetë një ndeshje speciale.

Speciale për aspektin se nga ana e Zvicrës luajnë lojtarë si Granit Xhaka, Xherdan Shaqiri, Andi Zeqiri dhe Admir Mehmedi.

Që të katër lojtarët janë shqiptarë, por të lindur e të rritur në shtetin evropian – e asnjëherë nuk e kanë mohuar prejardhjen e tyre, por zgjedhja se për kë të luajnë kishte rrethana tjera.

Kosova natyrisht se do të sfidojnë vetën edhe më shumë ndaj një kundërshtari të tillë, pas fitores 5-0 ndaj Burkina Fasos, shkruan telegrafi.

Nga ndeshja e fundit u pa se lojtarët janë në formë të mirë dhe Alain Giresse që debutojë, do të shpresojë që në këtë takim t’i shfaq edhe më mirë taktikat e tij.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Mundësia për përparim duket e vogël – por çfarë thanë Ukraina dhe Rusia për bisedimet e sotme në Turqi?

Story i radhës

NDËRTESA E DYTË NGA KOMPLEKSI LUKSOZ PREMIUM RESIDENCE  SË SHPEJTI DO TË PËRFUNDOJ ME NDËRTIM

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish