Sociedad vendos klauzolë “të çmendur” për shqiptarin e Kosovës

Ditët e fundit u përfol për një kalim të Adnan Januzaj tek skuadra e Barcelonës.

Megjithatë duket së kjo lëvizje mbeti në tentativë, për shkak se klubi i Real Sociedad vendosi të mbajë lojtarin të paktën deri në fund të sezonit.

Përveç Barcelonës, shqiptari i Kosovës ka refuzuar dhe dy klube të tjera spanjolle, Sevillan dhe Valencian.

Sociedad e shikon 26 vjeçarin si “xhevahirin e skuadrës”, duke i vendosur një klauzolë të çmendur, prej 60 milionë eurosh.

Por nuk mjafton me kaq, pasi te dyja palët kanë rënë dakord që nëse rimovohet kontrata e Adnan Januzaj, klauzola do të rritet në 70 milionë euro.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ish-deputetja Kërpaçi: GEN synon ridimensionimin dhe ristrukturimin e LSI

Story i radhës

Ish-konkurrenti i Për’puthen: Bora Zemani nuk na thoshte as “mirëmëngjesi”

Të fundit nga