Skandal i madh në ndeshjen e Euroleagues, fyhet Kosova

Skandal i madh në ndeshjen mes Olimpiakos dhe Cërvena Zvezdës!

Në ndeshjen mes Olimpiakosit dhe Crevena Zvezdës që u zhvillua në Pire ka pasur disa imazhe skandaloze.

Tifozët e dy klubeve të basketbollit janë bashkuar me njëra-tjetrin, për të krijuar “vëllazërinë”.

Disa tifozë vendas gjendeshin me flamurin e Serbisë, ndërsa hapën pankartat: “Mos u dorëzoni”, duke nënkuptuar Kosovën pas situatave të nxehta që po kalojmë.

Gjithashtu pas ndeshjes, serbët dhe grekët kënduan së bashku: “Kosova është Serbi”,

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Prokuroria Publike ngrit procedurë disiplinore kundër Ruskovskës

Story i radhës

​Zelensky: Të vendosur për të luftuar për fitore

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish