Sjelljet romantike të meshkujve që femrat i konsiderojnë të dyshimta

Kur partneri juaj shfaqet në derë me një buqetë me lule që mezi mund t’i shihni, a e pyesni veten se cili është qëllimi i tij?

Nëse jeni ndër ato femra që dyshoni në gjëra të tillë, atëherë nuk jeni e vetmja.

Një studim i ri ka treguar se kur një burrë bëhet “shumë i mirë”, një grua zakonisht dyshon fillimisht se ai dëshiron të fshehë diçka.

Psikologët kanë zbuluar se dy të tretat e grave priren të dyshojnë se partneri i tyre është i pabesë nëse ai befas fillon të kryejë “mashtrime” të reja në shtrat, dhe një e treta e të anketuarve mendojnë kështu kur një burrë u jep bizhuteri ose të brendshme seksi, ose u sjell mëngjes. ne krevat.

Sjellja “e dyshimtë” përfshin edhe një përpjekje të një burri për të marrë pjesë në punët e shtëpisë …

Nga ana tjetër, nëse një grua befas bëhet më e kujdesshme, meshkujt fillimisht nuk do të mendojnë se e dashura e tyre po fsheh diçka, por thjesht do ta shijojnë atë. “Alarmi” i tyre bie nëse gjysma e tyre e bukur fillon papritmas të vishet, i blen vetes të brendshme seksi dhe nuk i kushton më vëmendje.

Megjithatë, vetëm një e pesta e femrave, kur vërejnë ndryshime në sjelljen e partnerit, dyshojnë se kjo është një aferë e rëndë. Shumica mendojnë se i dashuri i tyre dëshiron të “mbulojë” disa “mëkate” të vogla, të përditshme.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Atletico bllokon kalimin e Moratës te Barcelona

Story i radhës

Presidenti i ri dhe i presidenti i vjetër – Sergio Mattarella

Të fundit nga