Si paraqitet gjendja me COVID-19 në Kosovë

Instituti Kombëtar i Shëndetësisë Publike të Kosovës në raportin e fundit, ka njoftuar se nga 928 testime, 28 qytetarë kanë rezultuar pozitiv me virusin COVID-19, derisa është shënuar 1 rast i vdekjes.

Sipas njoftimit, prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.823.626 doza të vaksinës.

“Deri më sot 821.061 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 100.552 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksinës kundër COVID-19. Sot janë shëruar 30 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 224.030”, thuhet në njoftim.

Numri i rasteve aktive është 541./express

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kievi: Ushtria ruse ka humbur mbi 19 mijë ushtarë

Story i radhës

Del foto, ky është 29-vjeçari që u plagos me thikë mbrëmë

Të fundit nga