​Shtatë pacientë me COVID po trajtohen në QKUK dhe spitale rajonale

Tetë pacientë janë të shtrirë për tretman mjekësor nga COVID-19, në kuadër të klinikave të QKUK-së dhe spitaleve të përgjithshme.

Prej tyre, 7 janë të konfirmuar me COVID-19 dhe një pacient negativ post-COVID-19. 

Me oksigjeno-terapi janë 5 pacientë.

Raporti sipas klinikave dhe spitaleve të përgjithshme:

Klinika Infektive, 6 pacientë

Spitali i Pejës, 1 pacient 

Spitali i Gjakovës, 1 pacient

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Edi Rama i drejtohet ministrave e deputetëve socialistë: Harrojini 3 mandatet, s’i duhen as dreqit!

Story i radhës

Kovaçevski: Është koha për të vepruar – zgjerimi i BE-së tani është çështje e rëndësisë gjeostrategjike

Të fundit nga