Shqiptarin me ekipin e tij ndalin Manchester Cityn

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja, me ekipin e Southampton-it, ndalin Manchester Cityn, duke barazuar me rezultat 1:1.

Broja ka treguar lojë të mjrë me bashkëlojtarë duke nxjerrë një pikë të madhe në përballje me liderin e Premier League.

Futbollisti Walker-Peters shënoi në minutën e 7-të për vendasit dhe Laporte në atë të 65-tën për Cityn.

Pas 23 jave, Manchester Cury kryeson me 57 pikë e Southampton është i 12-ti me 25.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Нови 1.913 случаи на ковид, 16 починати

Story i radhës

FC Shkupi fiton miqësoren e dytë në Antali (VIDEO)

Të fundit nga