FC Shkupi fiton miqësoren e dytë në Antali (VIDEO)

Skuadra e FC Shkupit, regjistroi fitoren e parë në përgatitjet në Antali të Turqisë. Në sfidën e dytë miqësore në qendrën stërvitore turke, FC Shkupi mundi skuadrën e Sumgait-it, nga Azarbejxhani me rezultat 2-1.

Marjan Radeski në mintën e 37 -të solli epërsi për skuadrën nga Çairi, ndërsa në pjesën e dytë në mesin e golashënuesve u regjistrua edhe Sandej Adetunxhi, me golin e shënuar në mintën e 65-të. Golin vetëm për skuadrën nga Azarbejxhani e shënoi lojtari i FC Shkupit, pasi që Çeshmexhiev shënoi autogol për 1-1.

YouTube video

Kampioni vjeshtor në Ligën e Parë Futbollistke të Maqedonisë , pësoi disfatë bindëse 1-4 në përballjen e parë miqësore , kur u mund nga polakët e Leh Poznanit. Ndërkohë sfida e radhës është pas katër ditëve, kundër Çernomrec Odesa nga Ukraina.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Shqiptarin me ekipin e tij ndalin Manchester Cityn

Story i radhës

Akuza për diskriminim ndaj shqiptarëve në mbrojtje dhe ushtri

Të fundit nga