Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut shokojnë Italinë, kualifikohen 

Maqedonia e Veriut kualifikohet në finale të play-off-it të Kampionatit Botëror.

Shqiptarët e Maqedonisë së Veriut shënuan fitore në Palermo me 1:0 ndaj Italisë, duke bërë senzacion.

Shqiptarët Ezgjan Alisoki, Enis Bardhi, Visar Musliu e Arian Ademi, u paraqitën titullarë dhe sonte shkaktuan senzacion.

Arian Ademi u zëvendësua në minutën e 58-të. 

Në minutën e 90+2, Trajkovski shënoi për fitoren edhe kualifikimin e Maqedonisë, duke rrëzuar kampionin në fuqi të Evropës.

Maqedonai tani takohet me Portugalinë, për të kërkuar kualifikimin në Kampionatin Botëror.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Hakimi kërkon largimin, nuk flet as me Messin, as me Neymarin

Story i radhës

3 lloje femrash që meshkujt i duan, por i kanë shumë frikë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish