Shkupi mezi kualifikohet, rivali i radhës – Dinamo e Zagrebit

Shkupi pësoi humbje me rezultat 2:0 në Gjibraltar, nga ekipi Lincoln Red Imps por falë fitores në Çair me rezultat 3:0 kualifikohet në rrethin e dytë të kualifikueseve për Conference League.

Futbollistët e Lincoln Red Imps befasuan me lojë dhe rezultat, gati shkaktuan senzacion ndaj kampionit të Maqedonisë së Veriut, skuadrës shqiptare Shkupi.

Golat i realizuan Juanfri (32′) e Casciaro (69′).

Shkupi kualifikohet më tej, ku e pret Dinamo e Zagrebit e kapitenit Arian Ademit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Këshilli i Ambasadorëve: “Propozimi francez” betonon dhe garanton gjuhën dhe identitetin maqedonas

Story i radhës

Për të gjithë skeptikët! Luana sapo na zbuloi sekretin e hireve të saj

Të fundit nga