Shën Petersburg zgjat kufizimet e lidhura me COVID-19

Qyteti i dytë më i madh rus, Shën Petersburg, njoftoi se do të zgjasë kufizimet e COVID-19 deri më 31 gusht 2023.

Sipas një njoftimi për shtyp të lëshuar nga administrata e qytetit, guvernatori i Shën Petersburgut Aleksandër Beglov nënshkroi një dekret me urdhër të mjekut kryesor sanitar shtetëror të qytetit.

“Të gjitha kufizimet që nuk janë hequr do të zgjaten deri më 31 gusht”, thuhet në njoftimin për shtyp.

Kufizimet ekzistuese të lidhura me COVID-19 në qytet ndalojnë ngjarjet dhe tubimet publike pa miratim të veçantë dhe rekomandojnë mbajtjen e maskave në vende publike.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Jonuzi: Marrëveshja Besa-Alternativa e ndikuar nga premtimi i Mickovskit për bashkëqeverisje!

Story i radhës

Princi William flet për ndikimin që muzika e Tina Turner kishte në fëmijërinë e tij – përmes saj ai mban gjallë kujtimin për nënën e tij, Princeshë Diana

Të fundit nga