SHBA mbështet fillimin e bisedimeve për anëtarësim të Shqipërisë me BE

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Socialiste Taulant Balla zhvilloi një takim me Drejtorin e Zyrës për Çështjet e Europës Qëndrore dhe Jugore në Departamentin Amerikan të Shtetit Martin McDowell.

Përmes një reagimi Balla deklaron se Shtetet e Bashkuara të Amerikës përmes DASH mbështesin fillimin e bisedimeve për anëtarësim të Shqipërisë me Bashkimin Europian.

“E falenderova zotin McDowell për përpjekjet e tyre diplomatike për mbajtjen e Konferencës së Parë Ndërqeveritare mes BE dhe Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut sa më parë”, shprehet Balla.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

​Ngjarjet e datës 21 mars

Story i radhës

Gazetarja ruse tregon se çka e shtyu të organizonte protestën televizive

Të fundit nga