ShBA-ja shënon fitore jetike ndaj Iranit, kualifikohet tutje

Shtetet e Bashkuara të Amerikës kanë shënuar fitore me rezultat minimal 0:1 ndaj Iranit.

Kësisoj, ShBA ka arritur të kualifikohet tutje në 1/8 e finales.

Golin e fitores e shënoi Christian Pulisic në minutën e 38-të të ndeshjes.

Me këtë fitore, ShBA e mbyll grupin në pozitën e dytë dhe kualifikohet në 1/8 e finales.

Aty, ShBA do të përballet me vendin e parë të grupit A, e që është Holanda.

Në anën tjetër, Irani mbetet në vendin e tretë dhe eliminohet nga Botërori së bashku me Uellsin.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Pse duhet të flini në dhomë të ftohtë, në dimër

Story i radhës

Pushimet mjekësore paguhen 16 mln euro, rajoni juglindor i pari kurse Pollogu i fundit

Të fundit nga