Sfida e fundit në “Kukës Arena”

Kukësi luan për herë të fundit në shtëpi këtë sezon dhe përballë do të ketë Skënderbeun, skuadrën që ka “prerë” biletën për në Kategorinë e Parë.

Verilindorët janë ende në ethet e zonën europiane dhe në këtë javë të 35-të do të kërkojnë fitoren e dytë radhazi në shtëpi pas suksesit ndaj Dinamos, por gjithashtu, do të kërkojnë të dytën radhazi në kampionat pas shkurtit.

Skuadra e Diego Longo-s renditet në vendin e katërt me 49 pikë, ndërsa në pesë javët e fundit ka grumbulluar vetëm katër pikë, por gjithsesi mbetet në pjesën e sipërme të renditjes dhe në lojë për objektivin “Europë”.

Përballë korçarëve, Kukësi do të ketë në dispozicion edhe Jorgo Pëllumbin i cili është rikthyer të jetë i gatshëm, pas pezullimit për shkak kartonësh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

‘Ushtari’ i Nuredin Dumanit del sot në gjyq i veçuar nga 17 të arrestuarit e SPAK-ut

Story i radhës

Arrestohet një kontrabandist i migrantëve

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish