Senegali kualifikohet në gjysmëfinale

Senegali është në gjysmëfinale të Kupës së Afrikës.

Senegalezët shënuan fitore me rezultat 3:1 ndaj Guinea Ekuatoriales.

Për Senegalin shënuan futbollistët Diedhiou (28′), Kouyate (68′) e Sarr (79′) dhe për Guinean realizoi Buyla (57′).

Në gjysmëfinale do të takohen Senegali – Burkina Faso e Kameruni – Egjipti.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gjashtë mënyra të pazakonta që duhet t’i provoni nëse doni flokë të gjatë

Story i radhës

Rama: Shqipëria ka përmbushur kushtet për hapjen e negociatave

Të fundit nga