Sa bashki fitojnë kandidatët e Berishës? Si përgjigjet Genc Pollo

schedule20:13 – 18 Shkurt, 2022

Anëtari i Komisionit të Rithemelimit, Genc Pollo, i ftuar në “Radarin Informativ” është shprehur se kandidatët e “Shtëpisë së Lirisë” do të fitojnë në zgjedhjet e 6 marsit.

Pollo ka shtuar se Shkodra është bashkia më e sigurt për “Shtëpinë e Lirisë”, ndërsa theksoi se në bashkitë e tjera rezultati do të jetë më krahasueshëm.

“Sondazhet flasin ndryshe. Numrat e anëtarësisë . Ka shumë shanse ti marrim të 6 bashkitë. Por se shpallim dot rezultatin pa u hedhur votat. Gjithsesi ne e dimë që Shkodra ka shënuar një avantazh shumë të thellë. Do rikonfirmohet kjo që them unë. Të tjerët janë të fituese, Klima duket e mirë”

“Edhe funksionin sekondar për të ndarë Bashën. Bazohem në rezultatet historike të bashkive. Në Shkodër është avantazh i qartë. Në Bashki të tjera është i krahasueshëm. Dhe duke u bazuar në këtë fushatë shanset janë të mëdha për fitore.” tha Pollo.

Story i mëparshëm

“Fitoj 300 mijë euro brenda ditës”, dalin përgjimet e shqiptarit me bosin e Cosa Nostra-s

Story i radhës

Të paktën 6 të vdekur nga stuhia e madhe në Evropë

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish