Rusia merr goditje ushtarake nga Ukraina

Ministria e Mbrojtjes e Ukrainës ka pretenduar se 150 trupa ruse u vranë pasi u përpoqën të merrnin kontrollin e qytetit port jugor.

Autoritetet dje thanë se kishin zmbrapsur një sulm nga forcat ruse, shkruan Sky news, përcjell “Bota sot”.

Përditësimi i fundit pretendon se dy tanke ruse u shkatërruan gjithashtu gjatë luftimeve dhe se disa anëtarë të Forcave të Armatosura Ruse po refuzojnë të zbatojnë urdhrat.

Mariupol po sheh krizën më të keqe humanitare në vend, me banorët që luftojnë për të hyrë në ushqim dhe furnizime kryesore, por ai mbetet nën kontrollin e Ukrainës.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Dita Ndërkombëtare e Konsumatorit

Story i radhës

“Kjo është protesta më e turpshme”, Rama: Nuk do të hiqet asnjë taksë nga nafta sa të jem unë këtu

Të fundit nga

Operohet Shala

Futbollisti Arbër Shala është operuar me sukses. Drejtuesit e Dukagjinit besojnë e shpresojnë se do të