Rusia do të kthejë diplomatët rusë nga SHBA në Moskë

Një aeroplan qeveritar rus do të shkojë nga Shën Petersburgu në Uashington që të kthejë diplomatët rusë në vendin e tyre, tha të shtunën në llogarinë e saj në Telegram zëdhënësja e Ministrisë së Jashtme ruse Maria Zakharova, transmeton CNN.

Ky avion do të kthehet në atdheun e tyre diplomatët rusë, të cilët qeveria amerikane i ka shpallur persona non grata”, shtoi Zakharova. Asnjë afat kohor nuk ishte dhënë në deklaratën e Zakharova.

Qeveria e SHBA miratoi një fluturim charter nga qeveria ruse për të lehtësuar largimin e personelit të misionit rus të Kombeve të Bashkuara, të cilët u dëbuan për abuzim me privilegjet e tyre të qëndrimit.

Ky përjashtim i veçantë u bë në përputhje me rregulloret federale për të siguruar që personeli i misionit rus dhe familjet e tyre të largoheshin deri në datën që kishim udhëzuar, tha një zëdhënës i Departamentit të Shtetit.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Скоро 15 милиони денари за една недела завршија  кај играчите благодарение на СУПЕР МИЛИОНЕР, МИЛИОНЕР  и МИНИ ЏЕК ПОТ

Story i radhës

Barcelona bën goditjen e parë

Të fundit nga