Rriten lehtë rastet me Covid-19 në Kosovë, sot një vdekje

Gjatë 24 orëve të fundit. në Kosovë janë regjiatruar 32 raste të reja me Covid-19 dhe një humbj ejet. Ministria e Shëndetësisë bën me dije se sot janë shëruar 188 qytetarë, derisa numri i përgjithshëm i të shëruarve është 222.696. Në total numri i rasteve aktive është 864.

Prej fillimit të vaksinimit në të gjitha qytetet e Kosovës janë dhënë 1.816.266 doza të vaksinës.  Deri më sot 817.578 qytetarë janë vaksinuar me dozën e dytë. Deri më sot janë dhënë 98.286 doza përforcuese dhe doza të treta të vaksines kundër COVID-19./albeu.com

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Haliti priti në takim gratë që punojnë në institucionet komunale

Story i radhës

I dënuari për përdhunim në Itali, arrestohet 40-vjeçari në Berat

Të fundit nga

Partizani bind

Partizani bind në transfertën e Dinamo City, të cilën kampionët e fituan me rezultatin 1-3 në