Rrëfimi i papritur: Burri bën seks me burra të tjerë, reagimi i gruas befasues!

Revistës “The Sun”, i është drejtuar një 37 vjeçar i cili ka treguar që përveç gruas të vet bën dashuri me burra të tjerë.

I njejti tregon që për këtë veprim pajtohet edhe gruaja e tij, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Mirëpo ai e pyet psikologen nëse kjo marrdhënie mund të dëmtoj martesën e tyre.

Psikologia i përgjigjet burrit duke i thënë që shumë do të thoshin se ju keni më të mirën nga të dyja botët, por shtypja e identitetit tuaj të vërtetë është stresuese.

Ajo e thekson që burri e dashuron gruan mirëpo i sugjeron atij duhet të stopojë lidhjet me burrat e tjerë.

Rrëfimi i plotë

E dashura psikologe: Gruaja ime e di se unë jam më i tërhequr seksualisht nga burrat sesa nga gratë dhe e pranon atë.

Ajo madje ka thënë se është në rregull që unë të bëj seks me burra, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Mund të duket e pamundur, por ne jemi të lumtur së bashku.

Nuk dua të jem në një lidhje me askënd tjetër, por kam këto nxitje që më bëjnë të ndihem shumë në ankth nëse nuk plotësohen.

Unë jam 37 vjeç dhe gruaja ime është 35 vjeçare.

Ne jemi të martuar për pesë vjet dhe jemi thellësisht të dashuruar, jemi miqtë më të mirë dhe gëzojmë një jetë seksuale pasionante.

Unë i thashë se kisha pasur më shumë takime seksuale me burra sesa me gra.

Çuditërisht, ajo e mori mirë. Kisha frikë se ajo do ta përfundonte menjëherë lidhjen tonë.

Ajo mori pak kohë për të kuptuar. Ajo ishte e mërzitur sepse ndjeu se ndoshta nuk ishte e mjaftueshme për mua, gjë që nuk është e vërtetë.

Por unë duhet të prirem për këtë pjesë tjetër të seksualitetit tim.

Unë vij nga një prejardhje konservatore dhe gjithmonë e kam mbajtur sekretin tim të fshehtë. Asnjë nga miqtë apo familja ime e ngushtë nuk e di të vërtetën.

U bëra në depresion disa vite më parë dhe në fakt ishte gruaja ime që më sugjeroi të plotësoja nevojat e mia me burra pasi pranova se ndjeja se kisha nevoja të paplotësuara.

Kështu që tani ajo më lejon të takohem me burra të tjerë për seks, sepse ajo e di se sa shumë kam nevojë për të.

Jam shumë me fat që kam mbështetjen e saj dhe më pëlqen të mendoj se do të bëja të njëjtën gjë për të nëse rolet do të ndryshonin.

Përgjigjja e psikologes: Të gjitha marrëdhëniet janë komplekse, por herë pas here meshkujt homoseksualë bashkohen me femra hetere.

Ndonjëherë kjo mund të jetë për hir të konventës, pasi shumë homoseksualë ndiejnë presione familjare ose kanë frikë të dalin jashtë, shkruan “The Sun”, përcjell “Bota sot”.

Shumë do të thoshin se ju keni më të mirën nga të dyja botët, por shtypja e identitetit tuaj të vërtetë është stresuese.

Unë besoj se ju e doni gruan tuaj, por ajo meriton një burrë besnik. Ajo tashmë po ndihet e papërshtatshme.

Dhe ju rrezikoni të bëheni të frustruar sepse kjo nuk është një martesë në të cilën duhet të jeni. Ju po përpiqeni të jeni dikush që nuk jeni, gjë që është një vend i mjerueshëm.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Liverpooli fiton në Birmingham, vazhdon hapin për titull 

Story i radhës

VOA/ Zbulimi amerikan: Rusia po përgatitet për një konflikt të gjatë në Ukrainë

Të fundit nga