Liverpooli fiton në Birmingham, vazhdon hapin për titull 

Liverpooli kthehet me tre pikë nga Birmingham, duke e mposhtur me rezultat 2:1 Aston Villën, në takimin e mbetur të javës së 33-të të Premier League.

Tre pikë që e mbajnë në hap për titullin e kampionit, ndërsa Aston Villa u përpoq por nuk arriti të ndal një pikë. 

Matip (6′) e Mane (65’) shënuan për Liverpoolin dhe Luiz (3’) për Aston Villën.

Pas 36 jave Liverpooli renditet në vend të dytë me 86 pikë por ka një ndeshje më shumë se lideri Manchester City që ka 86 pikë dhe Aston Villa është në të 11-tin me 43,

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Tërmet në Serbi

Story i radhës

Rrëfimi i papritur: Burri bën seks me burra të tjerë, reagimi i gruas befasues!

Të fundit nga