Romario: Unë dhe Messi jemi lojtarë të ndryshëm

Një futbollist i njohur brazilian në të kaluarën, kampioni i botës i vitit 1994 Romario e krahasoi veten me sulmuesin argjentinas Lionel Messi.

“Unë dhe Messi jemi lojtarë të ndryshëm.

Ai është më i mirë në pozicionin e tij, por unë jam më i mirë në pozicionin tim”, tha Romario për ESPN.

Në Kupën e fundit të Botës në Katar, kombëtarja e Argjentinës mposhti Francën në finale (3:3, 4:2 me penallti), Messi u zgjodh si lojtari më i mirë në turne.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Scholz: Putin nuk më ka kërcënuar as mua, as Gjermaninë

Story i radhës

Banorët e Bërxullës paralajmërojnë: Vetëm të vdekur do t’i marrin pronat tona

Të fundit nga