Rita Ora zbulon se do të ndërroj vendbanimin, ja ku do të dalë për të jetuar

Ajo mbërriti në Sydney në dhjetor për të filmuar “The Voice: Generations” dhe sezonin tjetër të “The Voice Australia”.

Dhe këngëtarja e njohur, Rita Ora është aq e ‘dashuruar’ me Australinë sa që po kërkon të vendosë rrënjë të përhershme aty.

31-vjeçarja tha për The Daily Telegraph’s Confidential të dielën se ajo po synon të blejë një pronë në Sydney.

“Thjesht e dua Australinë, vërtet kam gjetur një shtëpi të mrekullueshme këtu”, tha Rita, shkruan DailyMail.

“Moti, plazhi, është një komunitet kaq i bukur. Unë mund të eci në kafenenë time lokale, të ulem atje dhe të ha mëngjes, supermarketin tim lokal dhe mishtore, sapo kam marrë gjërat e mia tani, në vendet e mia ku shkoj”, tha tutje ajo.

“Nuk dua të flas shumë shpejt, por padyshim që jam duke kërkuar të qëndroj këtu më gjatë dhe të blej një pronë”, tha krijuesi i hitit “Body on Me”.

Rita mbërriti në Australi në fillim të dhjetorit së bashku me Taika Waititi, të dashurin e saj prej gati një viti.

Taika, 46 vjeç, gjithashtu përflitet se do të vazhdojë punën në disa filma të ardhshëm, duke përfshirë “Thor: Love and Thunder”, i cili është në post-produksion.

Planet e saj për të blerë një pronë në Sydney vijnë pasi ajo zbuloi se ngrirja e vezëve të saj ishte ‘gjëja më e mirë që kishte bërë ndonjëherë’ në një intervistë të sinqertë.

Këngëtarja i tha The Independent se do t’i pëlqente të kishte një familje të mirë dhe të madhe, dhe gjithashtu foli për romancën e saj me Taika, duke thënë se “nuk priste të gjente dashuri” me të.

Rita u takua me regjisorin fitues të Oscar në Australi në shkurt të vitit të kaluar, ndërsa ajo po xhironte “The Voice Australia”.

Image

Rita Ora

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Vazhdojnë protestat në Otavë kundër vaksinimit të detyrueshëm

Story i radhës

Cristiano Ronaldo dhe lojtarët e Man Unitedit fillojnë të mos-ndjekin Greenwood në rrjetet sociale

Të fundit nga