Cristiano Ronaldo dhe lojtarët e Man Unitedit fillojnë të mos-ndjekin Greenwood në rrjetet sociale

Cristiano Ronaldo dhe disa lojtarë të tjerë të Manchester Unitedit ka hequr ‘follow’ te Mason Greenwood në rrjetet sociale, pas akuzave për përdhunim dhe sulm fizik.

Anglezi momentalisht është në qeli, derisa edhe nëse del, nuk do luajë ose stërvitet te skuadra e “Djajve të Kuq”.

Ishte ish e dashura e Greenwood që publikoi disa foto me sulmet fizike që i kishte bërë ky i fundit, derisa edhe një video, ku anglezi i kërkon të bëjë seks, pa dëshirën e saj.

Ndërsa, “Daily Mail” raporton se yjet si Ronaldo, David de Gea, Paul Pogba dhe Marcus Rashford nuk janë duke e ndjekur më Greenwood në rrjetet sociale.

Ndërkohë, në ditët e ardhshme, pritet që edhe të merret vendimi përfundimtar nga polica e Mançesterit për yllin e 20 herë kampionit të Anglisë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Rita Ora zbulon se do të ndërroj vendbanimin, ja ku do të dalë për të jetuar

Story i radhës

Parandalimi i dhunës në Shkolla

Të fundit nga