“Respekte nga toka deri në qiell”, qytetari uron kreun e BDI-së, Ali Ahmeti

“Respekte nga toka deri në qiell. Zoti të rujtë”, ky është urimi që morri sot kreu i Bashkimit Demokratik për Integrim, Ali Ahmeti në Çarshinë e vjetër pas përfundimit të ekspozitës dhe promovimit të rrugës me emrin e “Ukshin Hotit” në Çair.

“Tu praroftë dora i nderuar, respekte nga toka deri në qiell për ty I nderuar”, i tha qytetari Ahmetit, duke ia shtrënguar dorën.

Urimin Ahmeti e morri pasi shkruajti kujtimin e tij në librin përkujtimorë në vigjilje të ngjarjes për veprimtarin e çështjes kombëtare, Ukshin Hoti.

Story i mëparshëm

PDK-ja dhe “Qeveria në Hije” me ujqit e vjetër nuk ka asfarë ardhmërie

Story i radhës

“Respekte nga toka deri në qiell”, qytetari uron kreun e BDI-së, Ali Ahmeti (VIDEO)

Të fundit nga