Reshje në të gjithë territorin dhe rritje e lehtë temperaturash, njihuni me parashikimin e motit

Vendi ynë sot do të mbizotërohet nga vranësira të cilat do të sjellin reshje në të gjithë territorin.

Sipas Meteoalb, sot temperaturat do të pësojnë një rritje të lehtë ku variojnë:

në zonat malore, nga -5°C në 03°C, në zonat e ulëta nga 05°C në 09°C dhe në zonat bregdetare nga 07°C në 10°C.

Era do të fryjë në drejtim Jugor ndërsa forca e valëzimit në det do të jetë mbi 4 ballë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Fjoralba Ponari në zi, nëna e saj përcillet sot në banesën e fundit

Story i radhës

Në këto komuna do të ketë ndërprerje të rrymës sot dhe të nesër

Të fundit nga