Regjistrohen 1.908 raste të reja me COVID-19 në Maqedoni

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoni informon se në 24 orët e fundit janë bërë 5.834 testime pr coronavirus, ndërsa 1.908 raste kanë rezultuar pozitiv.

Prej rasteve të reja në Shkup janë 972, Kavadar – 112, Kumanovë – 111, Manastir – 105, Veles – 62, Tetovë – 58, Prilep – 54, Negotinë – 46, Strumicë – 45, Ohër – 43, Gostivar – 34, Gjevgjeli – 30, Shtip – 27, Koçani – 24, Radovish – 22, Resnja – 21, Valandova – 17, Kriva Pallanka – 16, Struga – 15, Shën Nikolla – 12, Berovë dhe Bogdanci – nga 10, Dellçeva – 9, Vinica – 5, Demir Kapija dhe Pehçeva – nga 4, Dibër, Probishtip dhe Makedonski Brod – 3, Kratovë, Krushevë dhe Makedonska Kamenica – nga 2, Dojran – 1.

Prej këtyre rasteve 254 janë riinfektime.

Nga MSH informojnë se në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë 22 pacientë, ndërsa nga sistemi “Termini im” janë paraqitur edhe katër pacientë të vdekur.

Në 24 orët e fundit janë shëruar 1.129 pacientë, të cilët kanë qenë pozitiv për COVID-19.

Me rastet e sotme numri i përgjithshëm i të infektuarve shkon në 265.101, prej të cilëve 239.581 janë shëruar, ndërsa 8.338 kanë ndërruar jetë.

Numri i rasteve aktive deri sot (28 janar) është 17.182./

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

5 aplikacionet më të mira për studentët

Story i radhës

Bekteshi: Masa për ngrirjen e çmimeve të produkteve ushqimore bazë do të vazhdojë deri në fund të muajit shkurt

Të fundit nga