Rashica me Norwich-in nuk i rezistojnë Manchester Cityt

Reprezentuesi i Kosovës, Milot Rashica, me ekipin Norwich-it, nuk i rezistuan kampionit të Anglisë, Manchester Cityt, duke pësuar humbje me rezultat 4:0. 

Mysafirët treguan lojë shumë të mirë duke shënuar fitore të thellë. 

Rashica u paraqit tërë takimin por të pa forcë ndaj “Qytetarëve”. Sterling shënoi het-trik (31′, 70′ e 90’) dhe Foden (48′).

Sterling pasi dështoi nga penaltlia, me t’u kthyer topi shënoi olr golin e fundit, të fitores së thellë.

Manchester City kryeson me 63 pikë pas 24 jave në Premier League, ndërsa Norwich është i 18-ti me 17 sosh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Jep dorëheqje nga Kuvendi Komunal i Prizrenit edhe një anëtar

Story i radhës

​Edhe Kroacia u bën thirrje shtetasve të vet ta lëshojnë Ukrainën

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish