Rangnick i kërkon United të blejë urgjent një sulmues

Ralf Rangnick ka kërkuar nga Manchester United që të transferojë një sulmues gjatë verës.

Trajneri i djajve të kuq ka thënë se klubi ka nevojë për një sulmues të ri.

Kjo menjeherë ka rritur thashethemet për Erling Haaland, që gjithashtu është në listën e Manchester United.

Derisa në anën tjetër, tregon shumë për të ardhmen e Cristiano Ronaldos, që duket se dita ditës është edhe më larg Unitedit.

United ka vetëm dy sulmues, Cavani që është në vitin e fundit të kontratës dhe Ronaldon, që ka 37 vjet.

“Cavani është në vitin e fundit të kontratës dhe në verë klubi ka nevojë për sulmuesin më të mirë të mundshëm. Kjo është e padiskutueshme. Mendoj se të gjithë e dinë këtë”, u shpreh trajneri I United.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Gent Sejko për një mandat të dytë/ A do t’ia pranojë Ilir Meta?

Story i radhës

“Gjyq” publik mbrëmë për Donaldin, Elgit Doda ka diçka për të thënë

Të fundit nga