Rangnick do të fitojë një bonus

Trajneri i Manchester United-it, Ralf Rangnick ka një mundësi të mire për të fituar një bonus të madh në kontratën e tij nëse arrin të kualifikojë ekipin anglez në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

Fitorja 1-0 ndaj West Hami-t i barazoi ‘Djajtë e Kuq’ me pikë me ‘Hamers’ në vendin e katërt. Goli i Marcus Rashford siguroi një fitore të madhe për skuadrën e Rangnick.

Unitedi mundi Brentford në mesjavë pas një barazimi pak zhgënjyes 2-2 me Aston Villa fundjavën e kaluar dhe tashmë si duket ka gjetur formën dhe rezultatet pozitive.

Rangnick do të fitojë një bonus apo pagesë të madhe nëse siguron kualifikimin e Unitedin në Ligën e Kampionëve për sezonin e ardhshëm.

Sipas ‘Daily Star’, United do t’i paguajë 500 mijë paund 63-vjeçarit gjerman nëse ai përfundon në top katërshe.

Kjo është mbi pagën e tij javore prej 180 mijë funtesh apo 215 mijë eurosh.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Станишев го поддржа пристапот на Петков за проширување на темите за дијалог со Северна Македонија

Story i radhës

Dalja e Trixës i ka thyer zemrën, Donaldi vendos fotografinë e saj tek koka e krevatit

Të fundit nga