Ramushi dhe Ganja

Thaçi: Kadri, kshyre t’lutem sa budallë është Ramushi!

Ramush, oh Ramushooo…

Po zotni Kryetar…

Zoti Kryeministër, ktu e ke ni euro dhe shko e blej tre viça dhe haj me 100 ministrat tu…

Tu rrit nera zoti kryetar…

A pe she, u nis…, shkoi…

Veseli: Jo, jo, ky koka shumë i meçëm, prite rekordin tem tash…

Gane, oj Gane? Ku je oj trofçe?

Po zoti Vesel, po vi…

Shko te shpija jem dhe kshyre a jam une aty. A more vesh?

Si urdhnon zoti Vesel. Po shkoj meniren…

A pe sheh Hashim, u nis, shkoj…

 

Në rrugë takohet Ramushi me Ganen

 

A nite oj Gane sa budallë asht Hashimi?

Pse mare?

Po ma dha ni euro dhe tha shko blej tre viça m’i hangër me ministrat…

E pse budallë, shko e blej…

Ku me ble viça mëri sot?! Po sot nuk asht pazari i hajvanatit! Aj as ditën e pazarit nuk e di…

Aha, hah, haha, po Veseli edhe ma helaç se aj.  

Pse?

Ngo, ngo se çka m’tha mu Veseli…

Hede, kallxo!!!

Kadrija m’tha: „Gane, shko te shpija e kshyre a jam une aty.“ 

Po budallë i madh edhe ky be. Celularin në xhep, e mu m’thojke shko e kshyre a jam n’shpi. Po telefono mare dhe pyt vetë a je n’shpi a jo…Po budallë i  madh be, papa, papa, mjerë Kuvendi…

 

Përkthyer dhe përshtatur me personazhe shqiptare Lis Bukuroca

 

Gazmore e humoristit italian Uccio de Santis… 

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Blinken në Gjermani dhe Francë, ndërsa Finlanda kërkon anëtarësimin në NATO

Story i radhës

Apple ka nisur testimet për zëvendësimin e Lightning me USB-C në iPhone

Të fundit nga