Rama: Vijon pastrimi dhe shpërndarja e kripës në rrugët e mbuluara me dëborë

Në Shqipëri ka pasur reshje të dendura të borës, duke bërë kështu që të mbulohen edhe rrugët.

Por, në lidhje me këtë situatë, Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka thënë se po bëhet pastrimi i tyre.

“Puna vijon papushim me të gjitha kapacitetet për pastrimin dhe shpërndarjen e kripës në rrugët e zonave të mbuluara me dëborë”, ka shkruar Rama në Facebook.

Tutje, përmes këtij postimi, ai u uroi qytetarëve një fundjavë të qetë.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Ndeshje interesante mes Manchester United e West Ham, ja formacionet zyrtare

Story i radhës

Најмалку 32.000 евра од градската каса пренаменети за храна за социјално загрозени граѓани

Të fundit nga