Rama: Shkolla “Sami Frashëri” do të jetë gati në shtator

Shkolla “Sami Frashëri” në Shqipëri do të jetë gati, këtë shtator, për nxënësit e mësuesit.

Lajmin e ka dhënë kryeministri i Shqipërisë Edi Rama teka ka publikuara edhe një video nga punët që po bëhen aty.

“Mirëmëngjes dhe me shkollën “Sami Frashëri”, që thanë do bëhet pallat e ç’nuk tjetër, por që këtë shtator do të jetë gati për nxënësit e mësuesit, më e madhe, më e bukur, më e fortë.

Ju uroj një javë të mbarë”, ka shkruar Rama në “Facebook”.

GAZETA.MK

Story i mëparshëm

Kripto që nuk tregon ndonjë ngjitje të fortë

Story i radhës

​Benitez parashikon fituesin e ndeshjes Inter-Liverpool

Të fundit nga

AlbanianMacedonianEnglish